piątek, 12 września 2014

Cel prezentacji



Dość istotną rzeczą, nad którą powinieneś zastanowić się przed samym stworzeniem prezentacji, jest jej cel. Można go formułować dowolnie, w zależności od tego co chcemy uzyskać lub przekazać. Może to być charakterystyka danego obszaru, ocena produktów lub usług, a nawet otrzymanie oklasków, zrobienie show lub sprzedaż tego o czym mówimy. Sam ustalasz co ma Ci dać dana prezentacja i co mają otrzymać odbiorcy. 

poniedziałek, 8 września 2014

Strona tytulowa



Pierwsza strona jest bardzo ważna. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz i nie można go nigdy zmienić. Warto poświęcić trochę czasu, aby było ono pozytywne i nie odrzucało odbiorcy. Warto zaprojektować własny szablon, w którym będą później nanoszone już tylko kosmetyczne zmiany. Poniżej zamieszczam własny projekt strony tytułowej z jej charakterystyką. 


Na samej górze, w części prawo-środkowej umieszczamy nazwę naszej uczelni, firmy, szkoły itp. Powinna być to nazwa oficjalna. Z lewej strony, w niebieskim kole z nr 2 możemy umieścić logo tych instytucji. Pod tym, mniejszą czcionką wydział na którym studiujemy, oddział lub dział w którym pracujemy, ewentualnie własne stanowisko lub klasę. Na samym środku slajdu powinien znajdować się temat naszego wystąpienia. Czcionka i jej rozmiar powinny być dopasowane do reszty, tak aby temat był wyraźnie widoczny i zaznaczony. W prawym dolnym rogu powinniśmy zamieścić nasze podstawowe dane, takie jak imię i nazwisko, gdzie można nas znaleźć (nr pokoju, rodzaj grupy, piętro, adres itp.) oraz jak można się z nami skontaktować (email, telefon, fax, gg, skype itp.). 


Na powyższym obrazku przedstawiłem przykładową stronę tytułową osoby pracującej w dziale marketingu firmy sprzedającej żelki, która ma za zadanie opowiedzieć o wpływie na wzrost sprzedaży kampanii marketingowej prowadzonej w ostatnim okresie. W lewym dolnym rogu znajduje się zdjęcie Jana Kowalskiego po ostatniej wizycie u fryzjera.

Czy podoba Wam się przedstawiona przeze mnie koncepcja opracowania strony tytułowej? Z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości. Pozdrawiam, Łukasz.

sobota, 6 września 2014

Czesć!



Cześć, z tej strony Łukasz. Na pomysł bloga wpadłem na jednych z zajęć, podczas prezentacji moich kolegów. Po pięciu latach studiów zobaczyłem tak beznadziejną prezentację multimedialną, że gimnazjaliści tworzą finezyjne show, w porównaniu do nich. Ich prezentacja niestety nie była wyjątkiem. Zacząłem się wtedy zastanawiać czy to z braku chęci, czy z braku umiejętności, a może jedno i drugie. Stwierdziłem wtedy, że to czego na pewno nauczyłem się podczas pięciu lat studiów to robienie prezentacji multimedialnych w PowerPoincie.  I właśnie o tym chciałbym pisać na tym blogu.

Chciałbym abyś dzięki moim poradom, umiał zrobić rewelacyjne show, na którym zawsze, wszyscy będą Cię słuchać z zaciekawieniem, Pan Profesor zrobi się czerwony, gdy przypomni sobie swój ostatni wykład, koledzy z pracy będą pytać gdzie się nauczyłeś tak świetnie występować, a nauczycielka w szkole z miejsca postawi Ci 5 na koniec semestru.

Na blogu przedstawię swoje 8 letnie doświadczenie w robieniu prezentacji multimedialnych. Pierwsze robiłem prawdopodobnie gdy miałem 16 lat (obecnie mam 23).  W tym czasie stworzyłem setki prezentacji i z każdej wynosiłem nowe doświadczenie.  

Zachęcam Was drodzy czytelnicy do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Liczę na Wasze opinie.